Animals
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Acest forum este dedicat animalelor
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 10 rugaminti ale unui caine, catre stapanul sau

In jos 
AutorMesaj
Andru
Prieten in haita
Prieten in haita



Mesaje : 26
Puncte : 63
Data de inscriere : 18/07/2011
Varsta : 37

10 rugaminti ale unui caine, catre stapanul sau  Empty
MesajSubiect: 10 rugaminti ale unui caine, catre stapanul sau    10 rugaminti ale unui caine, catre stapanul sau  EmptyLun Iul 18, 2011 4:42 pm

1. Eu traiesc intre 10 si 15 ani. Fiecare despartire de tine, este pentru mine o suferinta. Gandeste-te la asta, inainte sa ma iei.
2. Da-mi timp, sa inteleg ce vrei de la mine.
3. Da-mi incredere, traiesc din ea.
4. Nu te supara prea mult pe mine si nu ma inchide, ca pedeapsa. Tu ai munca ta, prietenii si distractiile. Eu te am numai pe tine !
5. Vorbeste cu mine, din cand in cand.
6. Invata sa ma tratezi asa cum trebuie. Nu am sa uit, niciodata !
7. Inainte sa ma bati, gandeste-te ca mandibulele mele, ar putea foarte usor sa distruga oasele mainilor tale si totusi, nu le folosesc.
8. Inainte sa ma faci "inutil", "prost", sau "incapatanat" cand imi ceri sa fac ceva, gandeste-te, ca poate mancarea mi-a facut rau, ca am stat prea mult timp la soare, sau ca inima mea e obosita.
9. Ocupa-te de mine, cand o sa fiu batran .... Si tu, o sa fi odata !
10.Vreau sa fi langa mine, cand o sa vina acea perioada dificila. Nu spune niciodata "nu pot", sau "sa se intample cand eu nu o sa fiu prezent". Totul va fi mai usor pentru mine, daca tu o sa fi prezent !


Sus In jos
 
10 rugaminti ale unui caine, catre stapanul sau
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce animal preferati?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Animals  :: Off - Topic :: Tot ce doriti sa ziceti ( In limita bunului simt )-
Mergi direct la: